Teamet

Mød teamet bag Zeuthen Storm

Teamet

Mød teamet bag Zeuthen Storm

Eva Zeuthen Bentsen

eva@zeuthenstorm.com +45 20 86 03 25

 

Partner Eva Zeuthen Bentsen er uddannet cand.merc. i strategi og ledelse fra CBS, har arbejdet som konsulent i Mærsk Data, skrevet ph.d. afhandling om offentlig ledelse, undervist og forsket i ledelse som adjunkt på CBS, været kontorchef i Danske Regioner, Institutleder på CBS og Hospitalsdirektør på Gentofte Hospital. Siden 2015 har Eva arbejdet med rekruttering til ledelsesroller og ledelsesudvikling, både indenfor det offentlige og det private område, samt med ledelses- og bestyrelsesevalueringer. Derudover sidder hun i bestyrelsen i Villum fonden, Synoptik fonden og CBS executive, og er tidligere medlem af regeringens ledelseskommission.

Eva Zeuthen Bentsen

eva@zeuthenstorm.com

+45 20 86 03 25

Partner Eva Zeuthen Bentsen er uddannet cand.merc. i strategi og ledelse fra CBS, har arbejdet som konsulent i Mærsk Data, skrevet ph.d. afhandling om offentlig ledelse, undervist og forsket i ledelse som adjunkt på CBS, været kontorchef i Danske Regioner, Institutleder på CBS og Hospitalsdirektør på Gentofte Hospital. I de sidste 4 år har hun arbejdet med rekruttering til ledelsesroller og ledelsesudvikling, både indenfor det offentlige og det private område, samt med ledelses- og bestyrelsesevalueringer. Derudover sidder hun i bestyrelsen i Villum fonden, Synoptik fonden og CBS executive, og er tidligere medlem af regeringens ledelseskommission.

Mikael Storm Frederiksen

mikael@zeuthenstorm.com +45 23 25 35 37

 

Mikael Storm Frederiksen

mikael@zeuthenstorm.com

+45 23 25 35 37

 

Partner Mikael Storm Frederiksen er uddannet i økonomistyring fra CBS og har mangeårig ledererfaring fra topstillinger hos Accenture, Nycomed, Hewlett Packard og Microsoft, hvor han har været en del af topledelsen. Herudover har Mikael mere end 9 års erfaring med executive search, coaching og bestyrelsesevalueringer. Derudover har Mikael omfattende bestyrelseserfaring og sidder bl.a. i bestyrelsen for Verner Overgaards Familiefond.

Mette Erck

Project Manager

Erhvervssproglig Bachelor,

Copenhagen Business School

+45 20 16 98 16

mette@zeuthenstorm.com

Sidsel Wied

Chefkonsulent 

Cand.scient.pol

University of Copenhagen

+45 26 82 48 12

sidsel@zeuthenstorm.com

Mette Erck Zeuthen Storm Executive Search

Ulla Lyngby Christensen

Senior Konsulent 

Cand.Comm

Roskilde University

+45 31 19 41 92

ulla@zeuthenstorm.com

Malene Svensson (barsel)

Head of Research

Cand.soc.HRM

Copenhagen Business School

+45 40 57 56 29

malene@zeuthenstorm.com

Emilie Søby Kristensen

Researcher

Stud.Med.

University of Copenhagen

emilie@zeuthenstorm.com

Frida Rosendal Stær

Researcher

frida@zeuthenstorm.com

 

 

 

 

 

 

 

Esplanaden 34A

1263 København K

+45 53 70 07 43

Esplanaden 34A

1263 København K

+45 53 70 07 43